Materiał plecaków HUSKY
Przy produkcji wszystkich plecaków HUSKY kładzie nacisk na jakość użytych materiałów. Komory główne plecaków HUSKY przeważnie szyte są z dobrej jakości Poliestru. Przeciw przetarciom najbardziej narażonych części plecaków HUSKY stosuje wypróbowane tworzywo Cordura (Invista). W nowych produktach większość klamer przymocowana jest do korpusu plecaka za pomocą tworzywa Hypalon, słynącego z wyjątkowej trwałości i odporności na rozdarcie.

Dodatkowe zamocowania
W plecakach HUSKY zastosowano wiele pomysłowych detali, służących do zwiększenia ogólnego komfortu. Plecaki HUSKY wyposażone są w cały szereg klamer mocujących, pasów i troków, do mocowania drobnego sprzętu każdego turysty. Zastosowano na przykład prosty system umocowania czekana (patrz Obrazek). Krótko mówiąc, każdy element sprzętu znajdzie swoje miejsce na plecaku HUSKY.


Dwustronne zamki błyskawiczne
Zastosowane markowe dwustronne zamki błyskawiczne są charakterystycznym znakiem jakości wszystkich plecaków HUSKY. Umożliwiają łatwą i wygodną manipulację zamkiem w obu kierunkach. W wybranych modelach poprzez specjalne ogumowane wzmocnienie zwiększono nieprzemakalność wzdłuż zamka.


Klamry
Markowe klamry Duraflex udowodniły swą jakość w praktyce już wiele razy. Ich wysoki stopień niezawodności jest powodem, dla którego stosowane są w większości plecaków HUSKY. W kombinacji z tworzywem Hypalon (patrz obrazek) będą Państwu służyć przez wiele lat.


Pokrowiec
Miłym uzupełnieniem plecaków Husky jest pokrowiec zintegrowany do ochrony całego plecaka przed deszczem, wytworzony z dobrej jakości nieprzemakalnego Poliestru. Znajduje się on w praktycznej kieszeni na korpusie plecaka. Szybkie zakładanie pokrowca podczas deszczu ułatwiają gumowe ściągacze.


Stelaż
Chyba najważniejszą częścią każdego plecaka jest stelaż. Podstawowymi wymogami jego prawidłowego funkcjonowania są dopasowanie do budowy anatomicznej, wentylacja i możliwość indywidualnego ustawienia we wszystkich kierunkach. Wymagania jakościowe są oczywiście różne dla danego sportu czy aktywności outdoorowej, dlatego też Husky oferuje rozmaite rozwiązania stelaży, odpowiadające zawsze specyficznym wymogom modelu plecaka.


DODATKI do pasów
Sporą ilość sprzętu można mocować nie tylko na samej komorze plecaka, lecz także wykorzystać w tym celu klamry na głównych, regulowanych pasach ramieniowych (patrz Obrazek). Elementem pasów mogą być także praktyczna kieszeń na komórkę oraz miejsce na wyprowadzenie camelbacku.


Wentylacja
Komfort używania każdego stelaża uzależniony jest w znacznej mierze od rozwiązania kwestii wentylacji. Pomiędzy plecakiem a kręgosłupem musi istnieć otwarta przestrzeń, która chroni przed nadmiernym poceniem się przy większym wysiłku. Jakościowe rozwiązania problemu wentylacji różnią się oczywiście u poszczególnych modeli, np. w plecaku ekspedycyjnym czy małym plecaczku kolarskim. W ramach stałego doskonalenia jakości swoich wyrobów Husky kładzie na tę sprawę zwiększony nacisk.


Pasy biodrowe i piersiowe
Do idealnego rozłożenia wagi pełnego plecaka służą pasy biodrowe i piersiowe. Poprzez ich prawidłowe ustawienie poddany wysiłkowi kręgosłup doznaje znacznej ulgi. Elementem wyposażenia pasów piersiowych jest też praktyczna pomarańczowa klamra (patrz obrazek), którą w sytuacji awaryjnej można użyć jako gwizdka do wezwania pomocy. Drobiazg, który może się bardzo przydać.


Kieszeń na odtwarzacz MP3
Zdejmowana nieprzemakalna kieszeń na odtwarzacz MP3 ucieszy każdego, kto również podczas wędrówki lubi słuchać ulubionej muzyki. Wraz z pozostałymi uchwytami na sprzęt przypięta jest ona do pasa biodrowego. Husky naprawdę robi wiele, aby nawet długi trekking stał się przyjemnym spacerem.Śledź nas na Facebooku